Gydomasis masažas
Gydomasis masažas mažina skausmą; naikina spazmus; atkuria sąnarių mobilumą; sustiprina sąnarinės kapsulės mitybą; stabdo sąnario degeneracinius procesus; šalina raumenų nuovargį ir bronchospazmus; kontraktūrų profilaktikai. Taip pat gydomasis masažas reguliuoja raumenų tonusą ir atstato jų elastingumą; gerina medžiagų apykaitą, pažeistos vietos kraujotaką ir limfotaką; padidina funkcionalumą; suminkština randus; padeda išvengti ligų ir traumų; normalizuoja miegą; mažina nuovargį ir stresą.
MŪSŲ centre yra atliekami šie gydomieji masažai:
– nugaros ir stuburo;
– sprando ir pečių juostos;
– galūnių masažas su raumenų tempimu ir sąnarių mobilizacija;
– juosmens ir kryžkaulio;
– dubens ir krūtinės;
– pilvo;
– pėdų;
– nėščiosioms.
Gydomąjį masažą atliekame sergant šiomis ligomis: sąnarių; lėtinėmis kvėpavimo, širdies kraujagyslių ir virškinimo sistemų organų; veidinio nervo neuritui.
Gydomasis masažas yra rekomenduojamas:
– fizinį, protinį ir sėdimą darbą dirbantiems žmonėms;
– nėščiosioms;
– ligų profilaktikai;
– laikysenai gerinti;
– esant skausmui konkrečioje kūno dalyje;
– esant raumenų ir sąnarių sąstingiui;
– esant skoliozei ir plokščiapėdystei;
– esant „X“ ir „O“ formos blauzdoms;
– esant osteochondrozei, reumatoidiniams artritams, poliartritams, aterosklerozei;
– sergant stuburo, kojų arterijų, centrinės ir periferinės nervų sistemos ligomis;
– esant šlaunies nervo neuralgijai, paralyžiams, parezėms, polineuritams ir kt.;
– po operacijų ir traumų;
– sportininkams – visais varžybiniais periodais.
Efektyviausias gydymo metodas – kai gydomasis masažas derinamas kartu su postizometrine relaksacija, manualine terapija ar kineziterapija!
Kontraindikacijos: ūmus ligos periodas; dusulys; aukšta temperatūra; kraujavimas; kraujo ligos; pūliniai; ūmūs uždegimai; įvairios odos ir nagų grybelinės ligos, ir infekcijos; pooperacinė būklė; periferinių kraujagyslių aterosklerozė; kraujagyslių, aortos ir širdies aneurizmos; limfmazgių uždegimas; alergija; aktyvi TBC; pilvo zonos organų ligos; lėtinis osteomielitas; kauzalginis sindromas po periferinių nervų traumos; onkologija; ŠKS sutrikimai; hipertoninės ir hipotoninės krizės; pykinimas, vėmimas ir pilvo skausmai.
Dozavimas: Gydomasis masažas yra atliekamas kasdien arba kas antrą dieną. Trukmė: 20 – 30 – 60 min. Kursas: 7 – 10, kartais ir 15 procedūrų.
Išnaudokite sveikatos draudimus tik MŪSŲ centre!
Limfodrenažinis masažas
Limfodrenažinis masažas yra atliekamas rankomis. Prieš pradedant jį atlikti iš pradžių yra suaktyvinamos pagrindinės limfos susikaupimo vietos: kaklas, pažastys, pilvas, kirkšnys, pakinkliai, čiurnos ir kt. ir tik paskui pradedama limfos „surinkimo“ ir „išvarymo“ procedūra.
Pradžioje limfodrenažinis masažas yra atliekamas lėtais judesiais, kurie yra akcentuojami iš periferijos į centrą limfos tekėjimo kryptimi. Paskui limfodrenažinis masažas tęsiamas su detoksikuojančiu aliejumi švelniais vientisais judesiais iš distalinių kūno dalių į proksimalines išlaikant kryptį link limfos susikaupimo vietų.
Limfodrenažinis masažas dirgina visą limfos sistemą pagreitindamas ne tik jos tėkmę, bet ir padidindamas organizmo tonusą, todėl sumažėja limfos sustojimas audiniuose ir jų pabrinkimas.
Limfodrenažinis masažas atlieka organizmo detoksikaciją, drenažą ir gerina imunitetą.
Visos anticeliulitinės procedūros taip pat turėtų būti pradedamos nuo limfodrenažinio masažo.
Dozavimas
Svarbiausios yra pirmos 3 – 5 procedūros, kurios turėtų būti atliekamos griežtai kas 2-ą dieną, o kitos 5 – per savaitę po kartą. Maksimalus kursas – 10 procedūrų.
Limfodrenažinis masažas yra rekomenduojamas žmonėms, kurie nori: sumažinti galūnių skausmus ir patinimus, nuovargį; pašalinti ar sumažinti ant šlaunų matomus kapiliarus; atgauti jėgas; atitolinti pasikartojančias infekcijas; sustiprinti imunitetą; sureguliuoti kraujospūdį; išvalyti kūną nuo toksinų; panaikinti mėlynes ir „maišus“ po akimis; sumažinti kūno apimtis, veido blyškumą ir celiulitą!
Segmentinis masažas
Segmentinis masažas – tai masažo rūšis, akcentuojanti segmentinę kūno sandaros teoriją, kai yra naudojami specialieji gydomieji masažavimo būdai.
Segmentinio masažo metu dirbama ties stuburo segmentais (nervų šaknelėmis) visame nugaros plote, kuriame yra skiriamos šios dalys: kaklinė, krūtininė, juosmeninė ir kryžkaulinė. Taip pat segmentinis masažas gali būti skirstomas ir pagal kūno dalis: ranka, koja, pėda ir pan.
Šio masažo metu atliekami specialūs glostymo, trynimo, maigymo ir vibraciniai judesiai. Segmentinis masažas yra naudojamas kaip gydymo ir profilaktikos priemonė ir idealiai tinka žmonėms, dirbantiems sėdimą ar sunkų fizinį darbą.
Segmentinė metodika leidžia išvengti varginančių ir nepageidaujamų pašalinių masažo reiškinių dideliame kūno plote. Jos pagalba Tikslingai masažuojamas nedidelis kūno ruožas.
INDIKACIJOS IR KONTRAINDIKACIJOS YRA TOKIOS PAT KAIP GYDOMOJO MASAŽO!
Sportinis masažas
Sportinis masažas – tai masažas, kurio metu yra naudojama speciali atlikimo metodika. Jis daugiau yra atliekamas sportininkams, kurie siekia – pagerinti fizinę būklę; padidinti darbingumą; išlaikyti aukštą sportinę formą; išvengti traumų ir atsistatyti po intensyvių fizinių krūvių.
Mes atliekame – atstatomąjį, paruošiamąjį, treniruočių ir gydomąjį sportinį masažą.
Atstatomasis – atliekamas po įtemptų treniruočių ar varžybų maksimaliai atsatyti darbingumą. Jį galima atlikti po nedidelio krūvio praėjus apie 20 – 30 min., po maksimalaus net – 6 – 8 val.
Paruošiamasis – atliekamas prieš treniruotes ar varžybas. Vieniems jis atliekamas kaip apšildomoji procedūra, kitiems – kaip tonizuojanti. Jį galima atlikti 3 – 4 d. prieš varžybas ir netgi varžybų dieną.
Treniruočių – atliekamas treniruočių laikotarpiu siekiant padėti įgyti geriausią sportinę formą; padidinti BFP; sustiprinti sąnarius, raiščius ir raumenyną.
Gydomasis – atliekamas esant tam tikros formos ligomis, traumomis ir esant kitiems susirgimams.
Vakuuminis masažas
Vakuuminio masažo poveikio pagrindas yra reflektorinis metodas. Jis panašus į pirties efektą. Atliekant vakuuminį masažą pagerėja periferinė kraujo, limfos bei tarp audinių esančio skysčio apytaka ir odos kvėpavimas, suaktyvėja riebalinių ir prakaito liaukų veikla, suintensyvėja raumenų susitraukimas ir padidėja tonusas.
Vakuuminis masažas yra rekomenduojamas sergant: stuburo ar peršalimo ligomis, bronchitais, radikulitais ir kt.; ligų ir traumų profilaktikai; kraujo ir limfos apytakų atstatymui; patinimui ir skausmui mažinti, atstatomųjų procesų suaktyvinimui.
Vakuuminis masažas nedaromas vidiniame šlaunies paviršiuje; esant išvaržai, apendicitui, kraujavimui iš plaučių, TBC, augliams, odos ligoms, padidėjusiam kraujospūdžiui ir odos jautrumui, organizmo išsekimui bei sergant įvairiomis kraujo ligomis.
Kineziterapija
Kineziterapija – tai gydymas judesiu ir fiziniu veiksniu. Mūsų centre yra atliekama individuali kineziterapija. Krūvis ir intensyvumas yra reguliuojamas pagal paciento galimybes atsižvelgiant į jo ligos pobūdį, sveikatos būklę, amžių, lytį, fizinį išsivystymą, norimus pasiekti rezultatus, vyraujantį darbo pobūdį.
Tikslas – kineziterapiniais metodais ir priemonėmis sustabdyti patologiją ir siekti atgauti sveikatą ir darbingumą.
Uždaviniai – pažeistų funkcijų atstatymas, normalių funkcijų palaikymas, įvairių komplikacijų ir kontraktūrų profilaktika, regeneracinių procesų organizme skatinimas, prarastų ir nepataisomai pakitusių funkcijų kompensavimas.
Kineziterapijos metodai ir priemonės
– Aktyvi kineziterapija;
– Pasyvi kineziterapija;
– Slankstelių, sąnarių ir minkštųjų audinių mobilizacija;
– Postizometrinė relaksacija;
– Kineziterapija naudojant elastinio pasipriešinimo gumas;
– Kineziterapija naudojant nestabilias platformas;
– Kvėpavimo pratimai – diafragmos suaktyvinimas ir jos funkcijos gerinimas;
– Manualinės terapijos ir taikomosios kineziologijos elementai.
Išnaudokite sveikatos draudimus tik MŪSŲ centre!
Postizometrinė relaksacija ir mobilizacinės technikos
Postizometrinė relaksacija – tai raumens tempimas apimantis du veiksmus: dinaminį – kintant raumens ilgiui ir izometrinį – kintant raumens susitraukimo laipsniui, suteikiant pastarajam statinį pasipriešinimą.
Postizometrinė relaksacija yra naudojama kaip skausmą malšinanti, raumens spazmą ar patempimą šalinanti ir greitai raumenis atpalaiduojanti procedūra. Ji praktiškai neturi kontraindikacijų.
Atlikus 3 – 6 pakartojimus vieno seanso metu vienai raumenų grupei raumuo greitai atsipalaiduoja. Kiek seansų reiks – SPRENDŽIAMA INDIVIDUALIAI!
Postizometrinė relaksacija gali būti derinama su gydomuoju masažu. Tokiu atveju masažas turi būti atliekamas prieš postizometrinę relaksaciją.
Atliekant postizometrinės relaksacijos procedūrą yra “įdarbinamas” ir pacientas. Jis turi atlikti tam tikrą judesį su pasipriešinimu derinant jį su kvėpavimo ir akių judesių technikomis.
Kartais postizometrinė relaksacija gali ir nepadėti sumažinti skausmo, nes pastarasis atsiranda ne tik dėl minkštųjų audinių pažeidimo ar raumens tonuso disbalanso, bet gali būti ir dėl nervinio rezginio pažeidimų, šaknelinio sindromo, sąnario judesio amplitudės sumažėjimo ir kt. Tai sutrikdo judamojo aparato prisitaikymą prie aplinkos ir pradeda formuotis funkciniai “blokai”, kurie yra pašalinami kitomis technikomis.
MOBILIZACINĖS SĄNARIŲ IR MINKŠTŲJŲ AUDINIŲ TECHNIKOS
Mobilizacija – tai rankomis atliekamas beskausmis metodas, kai tam tikrais judesio technikos veiksmais palaipsniui yra atlaisvinami minkštieji audiniai, sąnariai ir pašalinama funkcinė blokada, kad būtų pasiekta anatomiškai maksimali beskausmių fiziologinių judesių apimtis. Mobilizacijos pagrindas yra pasyvūs judesiai atliekami tam tikru tempu, tam tikra kryptimi ir tam tikru laiko intervalu.
Tikslas – atstatyti sąnario ar slankstelio funkciją į normalią padėtį; atitraukti ar tempti sustingusius sąnarius; raumenų fascijas; grąžinti judesio amplitudę esant hipomobilumui; mažinti skausmą ir progresuojantį raumenų sustingimą; šalinti raumens spazmus.
Mobilizacinės technikos yra naudojamos gydant įvairius susirgimus: ortopedinius, neurologinius, reumatologinius, sporto medicinoje ir kt.
Galimos kontraindikacijos: sunki bendra būklė; stiprus skausminis sindromas; onkologija; ūmus uždegimas; kraujo ir kraujagyslių ligos; jungiamojo audinio ir kaulų ligos; lūžiai ir traumos; hipermobilumas; sąnario pakeitimo operacija; senyvas amžius.
Dozavimas
Kasdien arba ne mažiau kaip 3 kartus per savaitę.Visas gydymo kursas nustatomas kiekvienam individualiai. Paprastai 10 – 15 seansų.
Išnaudokite sveikatos draudimus tik MŪSŲ centre!
Manualinė funkcinė diagnostika su individualios pratimų programos sudarymu
Manualinė funkcinė diganostika – tai diagnostikos ir gydymo sistema, kurios metu yra įvertinama organizmo funkcinė būklė taikant funkcinės medicinos metodus. Jais siekiama diagnozuoti disfunkciją, nustatyti jos priežastis ir jas šalinti.
Pagrindinė šios diagnostikos taisyklė – paties paciento priimtinumas, sąmoningumas, supratingumas ir adekvati taikomosios metodikos interpretacija.
Atlikdami manualinę funkcinę diagnostiką – ištiriame, įvertiname ir koreguojame: kūno stabilumo sistemą ir balansą; pėdų disfunkciją; kojų ilgį (funkcinį ar anatominį); dubens, kryžkaulio, pakauškaulio ir atskirų stuburo segmentų paslankumą ir funkcionalumą; diafragmos, sąnarių ir raiščių disfunkciją; šonkaulių ir kitus funkcinius blokus; posturalinių raumenų disbalansą ir kt. Taip pat šio testavimo metu naudojame terapinės lokalizacijos ir provokacijos būdus.
Atlikdami manualinę funkcinę diagnostiką taikome: manualinės terapijos elementus, kineziologiją, gydomąjį masažą, kineziterapiją, mitybos korekciją, gyvenimo būdo koregavimą, biologiškai aktyvių kūno taškų ir zonų stimuliavimą, specialiuosius pratimus padedančius šalinti neurologinius sutrikimus.
Manualinė funkcinė diagnostika – tai specialisto rankomis testuojami raumenys tam tikru judesių algoritmu.
Atlikdami manualinę funkcinę diagnostiką įvertiname ir neurologinę viso organizmo sistemą bei jos pusiausvyrą. Ši terapija vadinama sensorinių receptorių terapija.
Kad ši sistema reikiamai funkcionuotų, jos kelyje neturi būti jokių trukdžių – funkcinių blokų, vidaus organų disfunkcijų ir pan.
Atlikus manualinę funkcinę diagnostiką, pagal gautas išvadas, kiekvienam individualiai yra paskiriami pratimai ar sudaroma treniruočių programa galutiniam rezultatui pasiekti.
Kontraindikacijos: onkologija, aneurizmos, ūmi būklė, ūmi infekcinė liga, kraujavimas, kaulų-raumenų sistemos ir vidaus organų sužalojimai, potrauminė ir pooperacinė būklė, didelio laipsnio osteoporozė, psichinės ligos, paciento nepalankus vertinimas taikomai metodikai.
Išnaudokite sveikatos draudimus tik MŪSŲ centre!